Kategorie
Libertarianizm

Forum Libertarian

Koniec 2008 roku to także koniec forum Libertarianizm, a narodziny nowego Forum Libertarian. Długo decydowaliśmy się (taka nasza mała, tajna grupa) na ten ruch, gdyż stare miejsce generalnie działało, miało swoje stałe grono zwolenników, a i Google dobrze go spenetrowało. Niestety, problemy techniczne, problemy z hostingiem, a co za tym idzie, niepewna przyszłość forum spowodowały, że zdecydowaliśmy się stare forum przekształcić w archiwum i rozpocząć zabawę od nowa, w nowym miejscu.

Łatwiejsza do zapamiętania domena –libertarianizm.net, nowe oprogramowanie, no i pełen dostęp do danych rokuje dobrze na przyszłość. Niestety, nie udało się przenieść zawartości dawnego forum, gdyż nie mieliśmy dostępu do naszej bazy, a więc stare będzie pełnić rolę archiwum tak długo, jak będzie hostingowane. Oby jak najdłużej.

Oczywiście musimy się liczyć z drobnymi problemami wieku młodzieńczego, ale z pewnością uda się je szybko wyeliminować, bo teraz to my sprawujemy kontrolę nad oprogramowaniem napędzającym forum i możemy je swobodnie modyfikować i usprawniać. Stare forum nie dawało takich możliwości, ale spełniło niezwykle istotną rolę w wirtualnej konsolidacji ludzi o poglądach wolnościowych. Mam nadzieję, że nowe wciąż będzie ją pełnić.

Przy okazji rozdzielone zostały funkcje domen libertarianizm.net i libertarianizm.pl, które dawniej wskazywały to samo Polskie Wiki Wolnościowe. Teraz wiki dostępne jest jedynie poprzez domenę .pl, a forum poprzez .net. Google się pewnie ucieszy, bo nie lubi mirrorowania domen.