Kategorie
Technika

Globalizacja

Od pewnego czasu używam iPoda touch, z którego jestem niezmiernie zadowolony. Po „uwolnieniu” zainstalowałem sobie trochę ciekawych aplikacji i czekam aż społeczność entuzjastów stworzy ich jeszcze więcej. Jest fajnie.

iPod to nie jest urządzenie tanie, ani też wyglądające na super solidne. Z tego powodu zacząłem rozglądać się za jakimś etui czy innym pokrowcem. Idealnym rozwiązaniem nie pierwszy rzut okazał się darmowy futerał na okulary z Vision Express – idealnie dopasowany do tego urządzenia. Niemniej jednak, to zdecydowanie rozwiązanie tymczasowe – chciałem poszukać czegoś dedykowanego iPodowi. W oficjalnej sieci sprzedaży w Polsce i Niemczech nie pojawiły się jeszcze akcesoria. Na Allegro był tylko jeden model skórzanego etui w cenie 1/3 samego odtwarzacza – to jakiś smutny żart. Na eBay’u znacznie lepiej – wybór duży, a wśród nich królowały modele oferowane po bardzo przystępnej cenie ($25 z wysyłką) przez sprzedawcę z Hong Kongu.

Po chwili zastanowienia wybrałem etui aluminiowe, pozwalające na zawieszenie iPoda na smyczy – to bardzo przydatna cecha. Zapłaciłem PayPalem w środę, a w czwartek dostałem potwierdzenie, że produkt powinien zostać wysłany w sobotę. W niedzielę dostałem wiadomość, że paczka została wysłana. Dziś zostałem bardzo miło zaskoczony, gdy otrzymałem przesyłkę. Cała operacja, czyli zakup, płatność, wysyłka z Hong Kongu, przejście przez cło w Polsce i doręczenie zajęło około 5 dni.

Przyznaję, zostałem zaskoczony. Nie spodziewałem się tak szybkiego załatwienia sprawy, szczególnie znając geograficzne położenie nadawcy. W Polsce tego typu operacje zajmują dłużej, szczególnie gdy w całości uczestniczy Poczta Polska. A poczta chińska poradziła sobie z dostarczeniem paczuszki (w formie dmuchanej koperty z naklejonymi znaczkami) w 2 dni. Taka globalizacja mi się podoba!